چاپ        ارسال به دوست

28 فروردین

سومین نشست از سلسله جلسات اخلاق تشکیلاتی

بسمه تعالی

سومین نشست از سلسله جلسات اخلاق تشکیلاتی با هدف آشنایی با اخلاق تشکلات و هماهنگی بین آن ها با حضور دکتر حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی و  حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رئیس نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه و تعدادی از مسئولین دانشگاه و جمعی از فعالان فرهنگی و علمی در روز چهارشنبه مورخ 98/1/28 درسالن کنفراس نهاد برگزار شد .

این مراسم در ابتدا با سخنان حجت الاسلام هاشمی آغاز شد . وی  ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان بیان داشت :(( از زمان تغییر و تحول مسئولیت ها در دانشگاه یکی از مسائل مهم برقرار کردن ارتباط بین تمامی تشکل ها و انجام مجمع ماهانه جهت آشنایی آنان است.))

او  با استناد به دو حدیث از امام علی (ع) به سخنان خود افزود :(( آبروی خود را  با ادب و دین را با علم حفظ کنید واولویت دارترین آموزش برای جوانان آن آموزش هایی است که در دوران پیری به دردشان بخورد . جوانان قلب های پذیرایی دارند و آینده ساز هستند.))

در ادامه این نشست سوالاتی از جانب دانشجویان مطرح شد.

دکتر حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی ضمن تبریک روز جوان گفت:(( در ابتدای  جوانی که دلبستگی های دنیایی حداقل است قدر این لحظاتتان را خوب بدانید زیرا که در این دوره می توانید ارتقا روحی و فکری ومعنوی و... داشته باشید .))

وی درباره فعالان فرهنگی و علمی گفت :(( افرادی که  در راستای بهبودبخشی دانشگاه فعالیت می کنند نشان دهنده ی این است که  به افراد اهمیت بیشتری می دهند زیرا وقت خودشان را می گذارند و از خود گذشتگی بیشتری دارند و پتانسیل درونی را بروز میدهند و سعی در پیشرفت جامعه و اسلام دارند . افرادی که به دنبال کار های فرهنگی و سیاسی و پژوهشی هستند به دانشگاه شادی تزریق می کنند.))

وی درباره ی مشکلاتی که در سطح دانشگاه وجود دارد تصریح کرد :(( چالش ها و مسائل خوابگاه ها بسیار زیاد است به نظر می رسد در این مسائل افرادی که می توانند در این خصوص فعال تر عمل کننند خود دانشجویان هستند و میزان عمر اسباب خوابگاه بسیار کم است که باید جایگزین بشود که انشالله در نظر گرفته شده است.))

وی در خصوص کاهش تیراژ ها گفت :(( باید به دنبال راه های جدیدی باشیم زیرا که کاهش تیتراژ به دلیل محدودیت کاغذ در کشور است و چیزی که به دانشگاه  جلوه می دهد بخش های فرهنگی است که اگر بتوانیم مفاهیم علمی را در قالب نماد ترسیم و طراحی کنیم حمایت فراوانی می شود . در این راستا به کمک تمامی تشکل ها و کمیته ها نیاز است.))

دکتر حبیبی در ادامه بیان داشت :(( در حال حاضر یکی از اساسی ترین آسیب های کاردر بخش تکمیلی عدم حمایت و پشتیبانی است اما امیدواریم که به ساختاری برسیم که در  بخش های مختلف این را تامین کنیم . امیدواریم با همکاری دانشجو ها آسیب شناسی انجام شود و سپس در این مسیر حرکت کنیم . آمادگی انجمن های علمی در زمینه خلاقیت و ابتکار و سمینار های داخلی حمایت می شود . یکی از راه حل هایی که می شود آسیب شناسی کرد درک متقابل گروه ها و انجمن ها با هم است.))

 

 

 

 

 

 

 

 


١٩:١٥ - شنبه ٣١ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ٥٥٢١١٢    /    تعداد نمایش : ١٠٢


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج